Slaugos ligoninė

Paslaugos

Palaikomasis gydymas ir slauga, paliatyvioji pagalba

Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje teikiamos stacionarinės pirminio lygio paslaugos. Palaikomajam gydymui ir slaugai priimami gydytis asmenys, kuriems nustatyta galutinė diagnozė ir nereikalingas papildomas ištyrimas, kai aukštesnio lygio specializuotas stacionarinis ar reabilitacinis gydymas netikslingas.

Pacientai stacionarizuojami planine tvarka, pateikus šiuos dokumentus:

  • Šeimos arba gydytojo specialisto siuntimą ( forma 027/a). Siuntime nurodoma diagnozė, anamnezė, atlikti tyrimai (kraujo, šlapimo, EKG, krūtinės ląstos rentgenograma).
  • Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ( Lietuvos Respublikos piliečio pasą, asmens tapatybės kortelę).

Palaikomasis gydymas ir slauga taikomas iki 120 dienų per metus pacientams, sergantiems lėtinėmis ligomis, neįgaliesiems, kai pagalba namuose negalima arba neefektyvi, bei kada netikslingas aktyvus gydymas ar reabilitacija. Į šią ligoninę pacientai patenka, kai yra nustatyta galutinė diagnozė ir nereikalingas papildomas ištyrimas.

Paliatyviosios pagalbos reikalaujantiems ligoniams gulėjimo trukmė neribojama.
Teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos, masažo, fizioterapijos bei kineziterapijos paslaugos, atliekami kraujo tyrimai (bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinis baltymas, krešėjimo laiko tyrimai, gliukozės kiekis kraujyje, šlapimo tyrimai, EKG.
​Laikotarpiu, kuomet pacientas stacionarizuotas palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, nemokamos Priežiūros ir Slaugos poreikių pašalpos.

Prieš patenkant į ligoninę būtina registruotis telefonu Nr. 861157038 . Tai gali daryti pats ligonis, šeimos narys, šeimos gydytojas, kitos ligoninės gydytojas ar slaugytojas. Svarbu pateikti tikslius kontaktinius duomenis (telefono numerį).Guldymo data ir laikas su pacientu ar jo atstovu suderinami likus 1–3 dienoms iki guldymo į ligoninę. Į mūsų ligoninę atvykusius pacientus, bet dėl sveikatos būklės negalinčius suteikti informacijos ar pasirašyti, turi lydėti paciento atstovas: šeimos narys, teisės aktų nustatyta tvarka raštu įgaliotas asmuo, teismo paskirtas globėjas arba rūpintojas. Atvykęs į ligoninę pacientas turi pateikti būtinuosius dokumentus: gydytojo siuntimą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba kitą dokumentą su asmens kodu. Ligonio perkėlimą iš stacionarinių gydymo įstaigų į palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę organizuoja tos ligoninės atsakingas personalas.