Aktuali informacija

Informacija apie tyrimus

Pasiruošimas kraujo tyrimui

 1. Dieną prieš priduodant kraują tyrimui nevartoti alkoholio, nevartoti riebaus maisto, mažiau gerti kavos.
 2. Kraują tyrimams geriausia priduoti iš ryto nevalgius, negėrus stiprios kavos ir arbatos, o jei tokios galimybės nėra, tada:
  - būtina nevalgyti mažiausiai 2-3 val.;
  - negerti stiprios kavos ir arbatos, nerūkyti;
  - prieš kraujo ėmimo procedūrą atsipalaiduoti, pailsėti 10-15 min.
 3. Prieš atliekant gliukozės, cholesterolio būtina nevalgyti 8-12 val.


Informacija apie tyrimus galite rasti esveikata.lt

 • Pacientui, atvykusiam pas šeimos gydytoją, nemokamai gali būti atlikti pirminio lygio tyrimai, kompensuojami iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto. Poliklinikoje atliekami šie tyrimai:
  - hematologinis kraujo tyrimas,
  - glikemijos kiekio kraujyje nustatymas,
  - C reaktyvaus baltymo ir/arba ENG tyrimas,
  - šlapimo tyrimas juostele (su analizatoriumi),
 • Biocheminiai tyrimai pagal šeimos gydytojo normą ir gydytojui paskyrus atliekami UAB „Antėja“. Kraujo tyrimai iš venos imami kiekvieną dieną 8.00 – 10.00 procedūriniame (Ia. 101 kab.). Būtina turėti gydytojo siuntimą.
 • Visi šie tyrimai yra numatyti Šeimos gydytojo medicinos normoje ir atliekami prie VšĮ Vilkijos PSPC prisirašiusiems pacientams.
 • Apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu šie tyrimai yra nemokami jei tyrimą atlikti paskyrė šeimos gydytojas. Tačiau už tyrimus reikės susimokėti, jei apdraustieji patys, be gydytojo paskyrimo, pageidauja atlikti šiuos tyrimus ar dėl šių tyrimų kreipiasi į kitą sveikatos priežiūros įstaigą.
 • Neinfekcinių ligų profilaktikos ir kontrolės tvarka numato laboratorinius tyrimus ir sveikatos tikrinimų dažnį pagal amžiaus grupes. Juos suaugusiems asmenims, apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu, nemokamai atlieka šeimos gydytojas:
  - Suaugusiesiems iki 65 metų bendras kraujo tyrimas, bendras šlapimo tyrimas ir gliukozės kiekio kraujyje tyrimas atliekami 1 kartą per 2 metus.
  - Vyresniems nei 65 metų amžiaus – bendras šlapimo tyrimas, gliukozės kiekio kraujyje tyrimas atliekami dažniau – 1 kartą per metus, o bendras kraujo tyrimas – 1 kartą per 2 metus.
  - Cholesterolio (bendras) tyrimas suaugusiesiems atliekamas 1 kartą per metus.
  - Vaikų profilaktiniai sveikatos tikrinimai atliekami tokia tvarka: vieną kartą atliekami kraujo ir šlapimo tyrimai: 1 mėnesio amžiaus, jeigu vaikas gimė neišnešiotas, po ABO ar Rh konflikto, įgimtos infekcijos; 5–6 mėnesių amžiaus; 2–3 metų amžiaus; 6–7 metų amžiaus; 12–14 metų amžiaus. 12–14 metų amžiaus papildomai būtina nustatyti ir gliukozės kiekį kraujyje.
 • Norint profilaktiškai pasitikrinti sveikatą, būtina kreiptis į savo šeimos gydytoją.
 • Atliktų tyrimų rezultatus ir gydytojo nurodymus dėl tokių tyrimų rezultatų pacientas gali sužinoti susisiekęs su gydytoju telefonu arba apsilankymo pas gydytoją metu.
 • Esant patologiniams tyrimų rezultatams, kai reikia atlikti papildomus tyrimus, skirti gydymą ar koreguoti jau paskirtą gydymą, pacientas nedelsiant informuojamas (telefonu ar jam atvykus į polikliniką).
 • Kaip pasitikrinti informaciją apie tyrimų rezultatus...spausti čia